למה כדאי ללמוד שפה חדשה

לימוד שפה חדשה דורש קצת מאמץ. זה לא דבר בלתי אפשרי ועם קצת סבלנות והקדשת זמן ללימוד ותרגול, ניתן ללמוד כל שפה שתרצו. לכל שפה יש את הקושי שלה, קושי הנובע מתוך הכללים השונים והמבנה השונה של השפה. למשל לימוד סינית או יפנית יכול להיות מאתגר, אך לא בלתי אפשרי, בגלל השוני הגדול בין שפות אלו לבין השפה העברית. לעומת זאת ישנן שפות כמו ערבית אשר יכולות להיות יותר קלות בגלל הדמיון הרב בין הערבית לבין העברית (שתיהן שפות שמיות). למרות הקושי בלימוד שפות, מסתבר שכדאי מאוד ללמוד שפה חדשה. להלן כמה סיבות טובות מדוע תרצו ללמוד שפה חדשה.

 

  1. תעסוקה לשעות הפנאי – לפעמים לימודי שפות יכולים להיות פעילות מעשירה לשעות הפנאי, לא צריכה להיות לכך סיבה מיוחדת, אבל זה באמת מעניין. בעיקר כאשר הלימודים פותחים לכם גם צוהר לעבר התרבות. למשל לימודי יפנית יכולים להיות הזדמנות להכיר את התרבות המיוחדת של יפן הרחוקה.

 

  1. הכנה לקראת טיול – כאשר אנו נוסעים לחו“ל, כדאי לדעת שפות זרות. שליטה באנגלית נחשבת לדבר בסיסי אשר יסייע לכם בהתמצאות ותקשורת במדינת היעד. אך לפעמים אנגלית אינה מספיקה ובמדינות רבות לא מדברים אנגלית. יש תמיד יתרון כאשר מדברים עם המקומיים בשפתם. גם כאשר שניכם דוברי אנגלית עדיין יש חשיבות לתקשורת בשפה המקומית; זה פותח דלתות, יוצר קשרי חברות ומשנה את כל החוויה. למשל אם תיסעו לבקר בדובאי, תוכלו בקלות להסתדר עם השפה האנגלית. אך שליטה בשפה הערבית תשבור את הקרח בקלות.

 

  1. אפשרויות תעסוקה נוספות – ידיעת שפות יכולה לתת לכם יתרון בשוק העבודה. לפעמים מדובר ביתרון ולפעמים זהו תנאי סף הכרחי. למשל ישנן חברות ישראליות רבות המנהלות קשרי מסחר והשקעות בסין; במקרים אלו ידיעת השפה הסינית בהחלט יכולה לפתוח דלתות בשוק התעסוקה. ומכיוון שלא הרבה ישראלים דוברים את השפה הזו, גם השכר עשוי להיות גבוה. כמובן שסינית היא רק דוגמה, אך ניתן להפיק תועלת דומה מכל שפה.

 

  1. להכיר את התרבות בשפת המקור – רבים מהספרים שאנו קוראים מתורגמים משפות זרות. ישנם תרגומים מוצלחים יותר וישנם תרגומים מוצלחים פחות. אך תמיד ישנו הבדל בין התרגום לבין שפת המקור. ולפעמים בשביל להבין את העומק והעושר של ספר, יש לקרוא אותו בשפת המקור. אפילו בתכניות הטלוויזיה תוכלו לראות שלפעמים התרגום אינו זהה מכיוון שתמיד ישנו קושי לתרגם את הדברים כפי שהם בשפת המקור שבה נכתבו.

 

  1. פעילות חברתית – כאשר אנו משתתפים בקורס שפות אנו זוכים לפגוש אנשים וזה תמיד נחמד. קחו בחשבון שסביר להניח שאלו אנשים בעלי תחומי עניין משותפים אשר מתעניינים בלימוד אותה השפה ורוצים להכיר את אותה התרבות. במהלך התרגול ובין השיעורים תוכלו ליצור קשר חברות.

 

מחפשים ?
על קצה הלשון
שיעור 4: קטקאנה מתקדמת

בשיעור זה נמשיך את לימוד אותיות הקטקאנה ביפנית. בשיעור הקודם למדנו את כל אותיות הקטקאנה, אבל נשאר לנו נושא קטן על מנת לסיים ללמוד את

קרא עוד »