טוקיו למטייל

העיר טוקיו, בירתה של מדינת היפן הרחוקה והעתיקה, הפכה בשנים האחרונות לאחד מיעדי הטיול המבוקשים והחמים בעולם התיירות. נרד ונגלה את רזיה של טוקיו הקסומה. 

מי את טוקיו?

טוקיו היא עיר הבירה של יפן, ומתגוררים בה מעל לעשרה מיליון תושבים. ימיה הראשונים של העיר התחילו אי שם במאה ה16 הרחוקה, ממצוקה קטנה ופשוטה. העיר טוקיו במשך שנים הייתה סמל מובהק להבדלי המעמדות הקיצוניים ששררו ביפן: מעמד האצולה והאנשים העשירים התגוררו בעיר טוקיו, בעוד בני מעמד הביניים ומעמד הסמוראים התגוררו בחלקיב השונים של יפן. אחד מהמחזות המפורסמים והמושכים ביותר בעיר טוקיו, היא פריחת עצי הדובדבן ושלל אטרקציות נוספות שהעיר מציעה.

מהי העונה המומלצת להגיע לטוקיו?

העיר טוקיו ניחנת במזג אוויר נוח יחסית למטייל הישראלי. רוב התיירים שמגיעים לטוקיו מגיעים במטרה לחזות בתופעת פריחת עצי הדובדבן המדהימים. זהו פרק זמן קצר יחסית, שקורה אך ורק בעונת האביב ובפרט בחודשים מרץ עד מאי, בה אלפי עצי דובדבן מוציאים פרי יפה ופרחים יפים בצבעי סגול ווורוד עזים. מרגע פריחתו של הפרח עוברים ימים ספורים עד שהוא נושר ונקמל לאיטו. התופעה מסמלת דברים רבים בתרבות היפנית, ביניהם את ההוכחה לכך שהיופי הוא דבר זמני (אם פרחי עצי הדובדבן הכה יפים,  מאבדים את צבעם העז תוך ימים ספורים- גם זהו טבע האדם). אם נחזור לעניינו, מרבית התיירים יעדיפו להגיע בחודשי האביב (מרץ עד מאי) וליהנות ולהתרשם מצפייה בתופעה המדהימה הזו.

סיבות נוספות ורבות יש להגיע לטוקיו ובכלל ליפן בחודשי האביב הקסומים: אלפי יפנים יוצאים לרחובות ותובעים את הרחובות בתפאורה עתיקה ומרשימה. מדובר בתופעה מוכרת וידועה בתרבות היפנית, שבה יוצאים לצפות בפריחת עצי הדובדבן בקבוצות מאורגנות ומבצעים טקסים ומגוון רחב של פעילויות בעיר.

מעבר לפריחת מתי הדובדבן וכל הקשור לנושא, חודשים אלו מאפשרים התניידות קלה ונוחה מבחינת מזג האוויר ומאפשרת הימנעות מעומסי חום קיצוניים או ממכות קור קשות.

אטרקציות מומלצות בעיר טוקיו

העיר טוקיו טומנת בחובה מגוון רחב של אטרקציות ואפשרויות שונות שתוכלו לבחור מביניהן.

אטרקציה ראשונה ומעניינת שהיינו ממליצים לכם להתנסות בה היא שוק הדגים של טוקיו. בדרך כלל ועל פי רוב, כאשר נובעים למדינות המזרח הרחוק, ישנם שני דברים שמחפשים יותר מכול- מזון ותרבות. ובכן, לאטרקציה הראשונה שלכם בחרנו את שוק הדגים של טוקיו, שקרוי גם Tsukiji. השוק שוכן במרכזה של העיר טוקיו ונחשב לשוק הדגים הגדול ביותר בעולם (!!!). שווקי דגים בתרבות היפנית מהווים נדבך חשוב ומרכזי בעיקר בקטע ההתפתחותי של יפן. כבר לפני 400 שנה היה נהוג לרכוש ולקנות דגים בשווקים ייעודיים לכך ברחבי יפן. השוק היה אחראי מרכזי לאספקת צרכיהם של מאות אלפי היפנים שישבו ביפן. מעבר למגוון הדגים הרחב שנמצא בימיה של יפן, עצם כך שמדובר במדינת אי ששוכנת באמצע האוקיינוס השקט- הביאה לכך שהשווקים היפניים ספגו טעמים ודגים שונים מספינות דייגים וכו. כמו כן, במהלך מלחמת העולם הראשונה, בשלב שבו הגיעה המלחמה לחופי יפן, צבאות בריטניה וארצות הברית שמו להן כמטרה את הריסתם והשמדתם של שווקי הדגים הללו (מתוך הבנה שמדובר בנדבך מרכזי וחשוב בהתנהלותם ובניהול אורח חייהם של בני העם היפני).

סיור או ביקור בשוק הדגים של טוקיו, יחשוף אתכם לתרבות יפנית שלמה ועצומה שנשארה אותנטית אך גם התקדמה. כמו כן, טעמים חדשים וסוגי דגים מיוחדים שלא נחשפים אליהם בדרך כלל במטבח הישראלי או האירופאי- יעשירו לכם את מגוון הטעמים הקולינריים שלכם.

אטרקציה שנייה מומלצת, שמתחברת לנו לעולם התרבות העתיק של יפן היא ביקור בארמון הקיסר המלכותי. ארמון הקיסר המלכותי מהווה חלק ישיר ובלתי נפרד מההיסטוריה היפנית העתיקה וגם בהיסטוריה היפנית המודרנית. באופן כללי נציין כי הארמון שימש את הקיסריים היפניים החל מהמאה ה-18 ועד למלחמת העולם, שבה בעלות הברית הפציצו את יפן ובפרט את ארמון הקיסר היפני בטוקיו. בשנת 1968 החל תהליך בעייתי החוזר של ארמון הקיסר. החל מסיום שחזורו שת טירת הקיסר, חזרו להתגורר בו אנשי האצולה ובראשותם הקיסר נארוהיטו. ישנם מגוון רחב של סיורים שיוצאים ומסבירים את הסודות וההיסטוריה העתיקה של העיר טוקיו ובראשם של ארמון הקיסר היפני. מדובר באטרקציה חובה לכל תייר ומטייל שמגיעים לעיר טוקיו, לא משנה לכמה זמן.

אטרקציה שלישית היא צפייה בטקסים ובפעילויות הרבות של תופעת פריחת עצי הדובדבן. מדובר בתופעה בעלת משמעות עתיקת שנים בתרבות היפנית ומומלץ ואף חובה לחזות בה ובמופעים הרבים שלה.

כמה זמן מומלץ להקדיש לעיר טוקיו?

נקדים ונאמר שאין תשובה מוחלטת ואחת לשאלה זו. מדובר בשאלה שמתבססת על אופי הטיול ועל סוג המטייל.

לדוגמא, אם אתם זוג נשואים טריים שנסעו ליפן על מנת ליהנות ולחוות את התרבות היפנית, ומיד לאחר מכן לחזור לארץ (מבלי לחקור את יפן או יעדים נוספים)- היינו ממליצים לכם להגיע לתקופה של כ-5 עד עשרה ימים. חשוב להזכיר לאלו מכם ששכחו, שמדובר ביעד מרוחק אלפי קילומטרים מממדינתנו הקטנה, כך ששעות הטיסה לטוקיו "זוללות" לא מעט זמן מטורף הטיול.

מנגד, בהנחה ואתם באים לטוקיו ללא זמן מוגבל וללא לחץ של לוחות זמנים- דוגמת מטיילים צעירים כחלק מהטיול הגדול, היינו ממליצים לכם להישאר באזור ה-עשרה ימים עד שלושה שבועות. מעבר ליופי העתיק והאותנטי של העיר שבא לידי ביטוי בטקסים ובחגיגות שונות ומיוחדות, מדובר בעיר מפותחת ומתקדמת בכל המובנים- החל ממסעדות שף ואוכל ברמה גבוהה, תיירות ועסקי מלונאות מפותחים מאוד וכמובן מגוון רחב של אטרקציות שניתן לעשות לאורכה ולרוחבה של העיר.

אם אתם בוחרים או מעדיפים אופציה של טיולים מאורגנים, סביר שתיתקלו בטיולים שאורכם הוא עד 14 ימים מלאים- כולל טיסות והעברות פנימיות.

מה התקציב הדרוש לחופשה בטוקיו?

יהיה לא נכון ולא מדוייק לנסות ולכוון אתכם לתקציב נסיעה לטוקיו בלי להתייחס לפרק הזמן שבו אתם מתכננים להישאר בעיר. על מנת להמחיש את העניין בצורה הטובה ביותר, נתייחס לטיול בן שבוע ימים בעיר טוקיו, ולכמה כסף עליי להיערך עבורו.

נתחיל במחירי הטיסות, שעלותם בסביבות 650 יורו לכרטיס בודד הלוך חזור. תוכלו למצוא כרטיסי טיסה זולים יותר בהנחה ואתם פחות "מפונקים" ויכולים להשתמש בטיסות קונקשיין ארוכות ומייגעות.

מבחינת מחירי הלינה והמלונאות, חשוב לציין שיפן דומה מאוד במחיריה לישראל, ותיאלצו לשלם כ1000 שקלים עבור לילה (בהנחה ואתם רוצים לינה זולה יותר- תוכלו למצוא אך בתנאים "עממיים" יותר). במקומות היקרים של העיר תוכלו להיפרד גם מכ-3000 שקל עבור לילה בודד.

מחירי הרכבות שהן מהוות מרכיב ההתניידות המרכזי בעיר טוקיו הוא משתנה בהתאם לאורך הנסיעה, אך יעלה באזור 250 עד 350 ין יפני. כרטיס "חופשי שבועי" לשימוש ברכבת ללא הגבלה של פעמים, יעלה לכם יותר מ-200 דולר!! (מדובר במחירים גבוהים משמעותית ממחירי בתחבורה בארץ).

אוכל, מחייה, אטרקציות, מופעים וכל דבר כזה או אחר- יצריך מכם תוספת של כ-3500 שקלים לשבוע.

*כל התוכן הוא בגדר המלצה בלבד ולא מהווה ייעוץ מקצועי.

מחפשים ?
על קצה הלשון
שיעור 8: מספרים ביפנית

למרות שליפנים יש סדרה של קאנג'ים שבהם משתמשים לייצוג מספרים, בהרבה מקומות היום הם דווקא עושים שימוש במספרים שלנו (אם כי כמובן מבטאים את המספרים

קרא עוד »